Jak správně likvidovat hygienické pomůcky

úterý, 21. leden 2020

V kanalizační síti se objevuje značné množství vlhčených ubrousků, vatových tyčinek a jiných hygienických pomůcek, které sem rozhodně nepatří. Tyto se v kanalizaci na rozdíl od toaletního papíru nerozpustí a následně zacpávají čerpací techniku, což nám jako provozovateli působí nemalé problémy. Častými výjezdy k těmto událostem se značně zvyšují náklady na provozování jednotlivých lokalit a tím i výše stočného.

Lidé si neuvědomují, že pokud je zjištěn viník, hrozí mu postih nejen vodoprávního úřadu, ale i náhrada škody způsobené na čerpací technice a prací s tím spojenou. Lidé si navíc tímto chováním mohou zavinit sami závadu na vlastním zařízení, nebo způsobit ucpávku kanalizačních rozvodů, nebo přípojky.

Náklady na tyto opravy nejsou zanedbatelné a hradí je vždy vlastník nemovitosti. Do kanalizace také nepatří zbytky potravin, tuků a olejů, které v kanalizaci chladnou a ulpívají na jejích stěnách, což postupem času opět vede k ucpávce kanalizace.

Zbytky potravin jsou navíc vítaným zpestřením jídelníčku potkanů, jejichž populace tímto přikrmováním značně roste. Následné deratizace opět nejsou levnou záležitostí a jejich ceny se opět odráží ve výši stočného. Mějte prosím na paměti, že hygienické pomůcky a organické zbytky z vaší domácnosti nepatří do odpadu, ale do popelnice.


ISO 9001    CHVAK   
Obchodní podmínky | Reklamační řád | Podmínky použití | Zásady ochrany osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | VSOD
2024 © CHVAK, Chodské vodárny a kanalizace, a.s.
Společnost je certifikovaná dle ČSN EN ISO 9001:2016

Vytvořeno v roce 2019 © PROSEO Media